Podróże

Noclegi w Zakopanem

By 25 stycznia 2019No Comments

Zakopane prawdziwe oblężenie przez turystów przeżywa zarówno latem, jak i zimą. Miejscowość odwiedzana jest przez mnóstwo osób, które chcą zobaczyć Tatry będące dobrym pomysłem zarówno dla lubiących spacery jak i tych, którzy nie boją się wysokości i sportów wyczynowych. Nocleg w Zakopanem znaleźć nie jest więc specjalnie trudno – mnogość turystów powoduje, że w mieście i w okolicach działa wielka ilość rozmaitych pensjonatów, hosteli, hoteli i innego typu miejsc, gdzie można spędzić noc. Po przyjeździe do Zakopanego można bez trudu zauważyć osoby stojące przy dworcu z tekturowymi plakietkami z napisem „wolne pokoje”. Oczywiście więc samo spędzenie nocy w Zakopanem nie powinno być trudnym zadaniem mimo ogromnego popytu i popularności miejscowości, zwłaszcza w sezonie letnim bądź zimowym. Na znanych serwisach oferujących tego typu usługi jeszcze dzień przed wyjazdem można znaleźć pokoje w stolicy Tatr. Warto jednak powiedzieć, że część ofert, które zostają to oferty przesadnie drogie. Jeżeli więc szuka się względnie taniego noclegu, warto zdecydować się wcześniejszą rezerwację, zwłaszcza jeśli prognozy pogody wskazują na pozytywne warunki atmosferyczne. W przypadku Zakopanego tani nocleg należy rozumieć od 50 zł za osobę za noc. W przypadku wielu innych miejscowości kwota ta jest uznawana za wysoką, ale pod Tatrami ciężko zapłacić mniej nawet za wynajęcie łóżka w pokoju wieloosobowym. Podsumowując, miejsc noclegowych jest wiele, ale jeśli chce się mieć zagwarantowaną w miarę dobrą cenę należy rezerwować odpowiednio wcześniej.

Drugą grupą miejsc noclegowych, w których należy wcześnie rezerwować pokoje są apartamenty w Zakopanem. Bardzo często kosztują one bardzo wiele pieniędzy, ale są jak najbardziej obiektem zainteresowania polskiej klasy wyższej, która zarabia zdecydowanie więcej niż średnią krajową. Apartamenty takie najczęściej budowane są w miejscach z dobrym widokiem na Tatry, ponieważ parametr ten zwiększa potencjalną atrakcyjność pokoju. Wiele osób jest skłonnych więcej zapłacić, aby tylko móc oglądać góry za oknem od razu po wstaniu z łóżka. Widok na Gubałówkę, Giewont czy inną znaną zakopiańską górę może być więc czymś jak najbardziej pożądanym przez wynajmujących pokój. Apartamenty są dobrą opcją dla osób wygodnych oraz tych, którzy wybierają Zakopane jako miejsce na odbycie podróży poślubnej i chcą zażyć odrobiny luksusu. Najczęściej ośrodki świadczą pełne wyżywienie, a także zapewniają dodatkowe atrakcje takie jak kapele góralskie, imprezy lub inne rozmaite formy rozrywki.

Apartamenty warto wybierać także pod kątem lokalizacji – w Zakopanem dobrze działa komunikacja autobusowa i najczęściej tym środkiem transportu turyści trafiają na górskie szlaki. Warto więc spać w takim miejscu, aby mieć względnie blisko na przystanek. Jeśli priorytetem są inne aktywności można wybrać luksusowe apartamenty, które powstają w miejscowościach okolicznych wokoło Zakopanego np. Bukowina Tatrzańska, Poronin, Białka Tatrzańska, Murzasichle, Czarny Dunajec.