Bez kategorii

Oktoberfest 2017

By 7 września 20171 lutego, 2018No Comments

Lada dzień rozpocznie się kolejna edycja Oktoberfest, spodziewać możemy się mnóstwa ludzi w bawarskich strojach, piwa i orkiestry. Jak co roku o tej porze setki turystów zgromadzą się, by świętować piwne dożynki. Impreza ruszy już 16 września. 

Tegoroczna edycja to już 184. odsłona tego wydarzenia.  Impreza wystartuje 16 września, a zakończy się 3 października. Jak zawsze wydarzenie zainauguruje burmistrz Monachium, otwierając pierwszą beczkę bawarskiego piwa. Od tej pory miłośnicy złocistego trunku będą spożywać go strumieniami. Miarą stanie się kufel Mass o pojemności 1,096 litra. Na obszarze imprezy znajdzie się 14 namiotów rozbitych na Łąkach Teresy,  zdolnych pomieścić nawet kilka tysięcy osób. Zazwyczaj są to Bawarczycy ubrani w tradycyjne stroje, a więc w przypadku mężczyzn w białe koszule i krótkie spodenki na szelkach. Jeśli o kobiety chodzi będzie to biała bluzka, gorset, spódnica i fartuch. Z oczywistych względów noszą je kelnerzy, muzycy i pozostały personel, ale i goście. Jak można się spodziewać, swoimi korzeniami sięgają one ludowych zwyczajów, są to stroje używane na co dzień przez gospodarzy i hodowców z Bawarii. Oktoberfest odwiedza rokrocznie 6 milionów gości, spożywających miliony litwór piwa, tysiące sztuk kiełbasek, kurczaków i wołów z rożna.

Wstęp do namiotu jest bezpłatny, zaś ceny piwa to około 10 euro za kufel. Dobrą zabawę zagwarantuje też grana w każdym namiocie muzyka. Dodatkowe atrakcje stanowi lunapark i znajdujące się w nim liczne atrakcje, takie jak karuzele, kolejki, labirynty luster, dom strachu czy rollecoaster. Swoje miejsce znajdą tam też miłośnicy dobrego jedzenia. Nie zabraknie golonki, kapusty i pieczonych kurczaków. Namioty czyli festhalle, związane są z bawarskimi fabrykami piwa, różnią się pomiędzy sobą rodzajami muzyki i dekoracjami.

Oktoberfest to oczywiście jedno, warto jednak zapoznać się tez z samym Monachium, które stanowi stolice regionu Bawarii i jest jednym z większych miast Niemiec. Dla wielu to jeden z najważniejszych regionów turystycznych. Znajdziemy tam liczne kościoły, muzea i zabytki. Monachium łączy w sobie tradycję i nowoczesność.