Porady

Przebieg wstawiania implantów

By 25 stycznia 2019No Comments

Jeśli mamy pewne braki w swoim uzębieniu, to oczywiste, że chcielibyśmy je jak najszybciej ukryć. Możemy przy tym skorzystać z metody wstawiania implantów. Przynosi ona bowiem najlepsze i najdłużej utrzymujące się rezultaty. Jeśli jednak chcemy skorzystać z tej metody, powinniśmy przygotować się na przynajmniej 3 wizyty w specjalistycznym gabinecie. A jak będą one przebiegać?

Podczas pierwszej wizyty w takim gabinecie na pewno dowiemy się, czym właściwie są implanty. Dodatkowo, wybrany lekarz sprawdzi nasze warunki. Prawdopodobnie będziemy musieli wykonać wtedy zdjęcie pantomograficzne. Dzięki niemu lekarz ustali nasze warunki kostne i sprawdzi, czy możemy pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu. Następnie zostanie ustalony plan całego leczenia. Warto przy tym rozwiać również swoje wątpliwości. Jeśli mamy pewne pytania, zadajmy je swojemu lekarzowi. W końcu warto dokładnie zapoznać się z danym zabiegiem, z którego później skorzystamy.

Podczas drugiej wizyty następuje już wszczepienie implantów. Na początku nawierca się niewielkie otwory w kościach. To do tych otworów wkręca się później tytanowe implanty, które są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Cały zabieg trwa zwykle ok. godziny. Jest jednak całkowicie bezbolesny, dlatego nie należy się go obawiać. Należy jednak przygotować się na sytuację, w której dane implanty zostaną odrzucone przez organizm. Wtedy można jednak powtórzyć cały zabieg, a w większości klientów wykonuje się go później bezpłatnie.

Głównym zadaniem następnej wizyty jest odbudowa protetyczna. Na taki zabieg wybieramy się jednak dopiero po okresie, podczas którego wszczep zdąży się zagoić. Zwykle trwa to kilka miesięcy. Po tym czasie można odbudować protetykę za pomocą odpowiednich materiałów. Cena zabiegu zależy przy tym od jakości danych tworzyw, z których korzysta dany lekarz. Warto jednak zainwestować w porządne materiały. Idealnie wszczepione implanty są bowiem bardzo trwałe i automatycznie zapewnią nam lepsze zdrowie oraz doskonały wygląd.