Aktualności

Ryanair zmienia zasady dotyczące przewozu bagaży

By 7 września 2017No Comments

Ryanair wprowadza zmiany w cenach przewozu bagaży i zwiększa wagę bagażu, którą może mieć ze sobą pasażer.

Od 1 listopada bieżącego roku Ryanair wprowadza nowe zasady związane z przewozem bagaży. Zwiększony zostaje limit wagi bagażu rejestrowanego, przewóz bagażu będzie też tańszy. Od listopada do luku bagażowego nadać będzie można bagaż o wadze, która nie przekracza 20 kilogramów. Dotychczas limit wynosił 15 kilogramów. Za przewóz zapłacimy 25 euro natomiast wcześniej był to 10 euro więcej. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcić pasażerów do nadawania bagażu do luku.

W dalszym ciągu w cenę biletu wliczone będą dwa bagaże podręczne, jednak na pokład samolotu będzie można zabrać mniejsze torby, których wymiary nie przekraczają wymiarów 35x20x20 cm. Większy bagaż o wymiarach 55x40x20 cm trzeba będzie oddać pod bramką. Zostanie on bezpłatnie umieszczony w luku. Większy bagaż podręczny bez dodatkowych opłat na pokład samolotu będą mogły osoby z biletami Priority Boarding albo podróżujące w ramach taryf: Plus, Flexi czy Family Plus. Opcję Priority Boarding będzie można zakupić w trakcie rezerwacji za 5 euro albo później ze 6 euro.

Do tej pory przepisy pozwalały zabrać na pokład duży bagaż podręczny 90 pierwszym pasażerom, a pozostali musieli bezpłatnie zostawić walizki w luku bagażowym. Dlaczego przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie zmian? Przez niesubordynację klientów. Wiele pasażerów zabierało ze sobą na pokład dwa bagaże podręczne, a to opóźniało wylot samolotu. Bagaży było bowiem tak dużo, że brakowało dla nich miejsca w schowkach nad głowami pasażerów. Nowe przepisy mają zachęcić podróżnych do zmniejszenia liczby bagaży, co w efekcie skróci czas wejścia na pokład oaz zmniejszy skalę opóźnienia lotu.