Zwierzęta domowe

Posiadanie zwierzęcia domowego to cała moc korzyści i to dla całej rodziny. Przyczyniają się one zarówno do poprawy naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Jednak trzeba pamiętać, że domowe zwierzę to radość i jednocześnie dodatkowe obowiązki. Przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu zwierzęcia do domu warto dokładnie rozważyć, czy będziemy w stanie się nim właściwie zaopiekować. Sprawdź jakie zwierzęta najczęściej mieszkają z nami w domach!

Pies

To jeden z najpopularniejszych gatunków zwierząt, jakie można spotkać w naszych domach. W końcu nie bez powodu psy nazywane są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka. Tym bardziej, że jest wiele ras psów, które są w szczególności przystosowane do przebywania z dziećmi. Są to: labrador retirver, buldog angielski, mops, spaniel albo border collie.

Kot

W polskich domach bardzo często można spotkać również koty. Są to popularne zwierzęta, które są niezwykle sympatyczne. Sprawdzą się jako niezawodny towarzysz codziennego życia i kompan zabawy. Potrafią wnieść do domu wiele radości. A przy okazji może uchronić nasz dom od inwazji myszy.

Papużka

Taki ptak to niezwykle kolorowy domownik, który ze względu na swój atrakcyjny wygląd może stać się jego ozdobą. Do jego hodowli wystarczy klatka, a czas jaki trzeba poświęcić takiemu zwierzęciu nie jest długi. Ogranicza się do karmienia, a także od czasu do czasu czyszczenia ptaka i miejsca, w którym przebywa. Nie trzeba wychodzić z nim na spacery.

Chomik

Bardzo popularnym zwierzątkiem domowym jest również chomik. Zajmowanie się takim zwierzątkiem jest stosunkowo proste i nie wymaga wiele czasu. Opieka nad chomikiem może stać się jednym z obowiązków dziecka, które może wykonywać je pod kontrolą rodziców. Oczywiście na początku niezbędne jest wytłumaczenie dziecku jak trzeba zajmować się konkretnym zwierzęciem.

Świnka morska

To jedno z najbardziej łagodnych zwierząt domowych. Sprawdzi się nawet w domach, w których mieszkają również małe dzieci. Świnka morska nie jest agresywna, a zajmowanie się nią może dać wiele radości. Dbanie o takie zwierzątko uczy dziecko odpowiedzialności, empatii i wrażliwości.

Jakie są zalety posiadania zwierząt domowych?

Oto najważniejsze korzyści wynikające z posiadania zwierząt domowych:
• Pozytywnie wpływa na małe dzieci – uczy ich odpowiedzialności, systematyczności i wrażliwości.
• Domowe zwierzątko to idealny kompan do zabawy.
• Zwierzę może stać się naszym przyjacielem, który będzie wiernym towarzyszem i pozwoli zapomnieć o samotności.
• Zwierzątka domowe są idealnym lekarstwem na depresję i przygnębienie. Przytulenie się do nich działa uleczająco, niweluje stres i pozwala zapomnieć o smutku i problemach.
• Co do zasady zwierzęta domowe są bardzo ruchliwe, dzięki temu przy okazji dbają o naszą aktywność fizyczną.

Jeśli w domu są zwierzęta nie można narzekać na nudę. Posiadanie zwierzaka potrafi zmienić życie o sto osiemdziesiąt stopni. Planując pojawienie się w naszym domu nowego zwierzęcia warto rozważyć wcześniejszą wizytę w schronisku i adoptowanie go, a nie kupowanie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.