Wyjazd z biurem podróży to dla wielu wygodna opcja wakacyjna, nie trzeba niczego szukać, wszystko jest w zasadzie załatwiane za nas. Co jakiś czas słyszy się jednak o biurach podróży, które oszukały swoich klientów. Na co należy zwrócić uwagę, by uniknąć takiej sytuacji?

Sprawdź opinie

Przed skorzystaniem z usług biura podróży warto sprawdzić opinie jakimi się cieszy. Możemy zrobić to przeglądając fora internetowe. Pamiętajmy oczywiście, że nie wszystkie opinie muszą zgadzać się ze stanem faktycznym, dlatego podchodźmy do nich z dystansem. Innym sposobem jest też popytanie znajomych. Warto też poczytać na temat samego biura na stronie internetowej, dowiemy się z niej między innymi jak długo działa czy w jakich wycieczkach się specjalizuje.

Co powinno wzbudzić naszą ostrożność?

Jeśli ceny wycieczek oferowanych przez biuro podróży znacząco różnią się od konkurencji warto zwrócić uwagę z czego to wynika. Nie zawsze musi być to od razu oszustwo. Na cenę wycieczki wpływają liczne kwestie, na przykład to, czy w skład ceny wyjazdu wchodzi wyżywienie, albo bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i wycieczki fakultatywne. Jeśli nie jesteśmy pewni za co płacimy, to możemy zapytać w biurze podróży. Bądźmy świadomi tego, że niższa cena wiąże się z mniejszą ilością rzeczy, które w nią wchodzą. Warto sprawdzić też, czy w cenę naszego wyjazdu wliczone są opaty za ręcznik, pościel czy inne wyposażenie, jak również czy dopłacamy za sprzątanie. Nie bez znaczenia są też posiłki, możemy zakupić wyjazd z pełnym wyżywieniem lub dwoma posiłkami. Jeśli wybierzemy tę druga opcję bardzo często przyjdzie nam dopłacić za napoje. Warto też zapytać, czy posiłki są w formie szwedzkiego stołu czy może gotowe.  Kluczowe znaczenie może mieć też termin wyjazdu. Przed dokonaniem wyboru sprawdźmy też standard hotelu, ilość gwiazdek nie zawsze jest zgodna ze standardami, które znamy.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Po pierwsze warto poczytać nieco na temat miejsca, do którego się wybieramy. Dowiedzmy się jaka panuje tam pogoda, w okresie w którym wyjeżdżamy. Pozwoli nam to również zastanowić się nad tym, co możemy i chcemy robić na wyjeździe. Jeśli chcemy uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach to sprawdźmy na jaki okres przypadają. Wszystko to wpłynie na cenę wyjazdu. Jeśli chcemy mieć plażę blisko hotelu to należy się dowiedzieć, czy tak rzeczywiście jest. Biuro podróży może opisywać nasz hotel w samych superlatywach, ale pamiętajmy, że niektóre niedogodności można ukryć. Warto dokładnie czytać opisy, sprawdzić również usytuowanie naszego obiektu na mapie. Jeśli nie wybraliśmy opcji z posiłkami, to przygotujmy się na dodatkowe wydatki. Na wyjedzie w razie wątpliwości pomóc może nam rezydent, przedstawiciel biura podróży.

Przed podpisaniem umowy przeczytajmy ją dokładnie. Miejmy również świadomość tego, za co płacimy. Zachowajmy dystans do kuszących ofert i głowę na karku.

zakopaneapartamenty24.com